بخشودگي ديرکرد جرايم رانندگي در 99 اجرا نمي شود

در متن فوق شرایط جرایم رانندگی شرح داده شده است

طرح بخشش خلافی خودرو 99 اجرا هم ميشد، فقط شامل بخشش جريمه ديرکرد خلافی ميشد. توجه داشته باشيد که بسته به نوع تخلفی که برای خودرو ثبت می شود، جریمه ممکن است دو برابر شود یا نشود. در صورتی که برای خودرویی یکی از جریمه های تسلیمی، الصاقی و خودداری صادر شود، مبلغ اصل جریمه در صورت گذشت 60 روز و عدم پرداخت، دو برابر می شود و مالک خودرو مجبور است جریمه را به شکل دو برابری به ماخذ مربوطه پرداخت کند. این قانون، ماده 5 قانون تخلفات رانندگی است. اینکه جریمه از چه نوعی برای خودرو صادر شده است، در لیست خلافی خودرو در قسمت شرح تخلف درج شده است. توجه داشته باشید که در روش ‌های دوبرگی و ثبت با دوربین مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی ‌شود. اما به هر حال این دلیل نمی شود که متخلف در پرداخت خلافی عجله نداشته باشد و آن را مدام به آینده موکول کند. بنابراین واضح است که اجرای طرح هایی همچون طرح بخشش خلافی خودرو 99 حتی اگر در دستور کار راهنمایی و رانندگی قرار بگیرد، شامل حال جریمه‌های معوقه نمی شود. بلکه فقط جریمه دیرکرد بخشیده می شود. بنابراین هیچ راه گریزی از پرداخت خلافی وجود ندارد. البته با توجه به تصمیم قاطعی که در عدم اجرای طرح بخشش خلافی خودرو 99 وجود دارد، به طور کلی خودروهایی که جریمه های معوقه با دیرکرد دارد، هیچ راه چاره ای جز پرداخت کامل خلافی ندارند.

راهنمای دریافت خسارات بیمه

افت قیمت خودرو در زمان تصادف از جمله اتفاقاتی است که بیشتر افراد با این حادثه ناخوشایند مواجه می‌شوند. اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

راهنمای دریافت خسارت بیمه

مشکلات حقوقی بیمه

اصولاً بیمه یک قرار داد و توافق بین شرکت یا سازمان بیمه ای با افراد حقیقی و حقوقی جامعه است . هرگونه توافقی که شده باشد لازم الاجراست .

معرفی تیم حقوقی مشکلات بیمه

همه چیز درباره بیمه تکمیلی دانا

ارائه کارت طلایی به بیمه شدگان، طرح آنکال 24 ساعته پزشکان بیمه دانا، سیستم مشاوره و ارجاع و ... از خدمات بیمه تکمیلی است.

معرفی بیمه تکمیلی بیمه دانا