انواع رشته‌های بیمه‌ای در بیمه دانا

بیمه مسئولیت

بر اساس قانون مسئولیت مدنی ایران کلیه افراد جامعه اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در قبال زیان و صدمات وارده به دیگران مسئول می‌باشند و نسبت به جبران آن باید اقدام نمایند. موضوع بیمه مسئولیت مدنی، تامین و جبران خسارت‌هایی است که بر اثر تقصیر و خطا و یا فعالیت مخاطره آمیز بیمه گذار متوجه دیگران می‌شود. در بیمه مسئولیت مدنی خسارت‌های مورد پوشش شامل خسارت‌های بدنی و خسارت‌های مالی می‌باشد. از انواع متداول بیمه‌های مسئولیت مدنی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ادامه مطلب...
بیمه آتش سوزی

بیمه های آتش سوزی از انواع بیمه های بازرگانی و زیر مجموعه بیمه های اموال به شمار می آیند. بیمه آتش سوزی قراردادی است که در آن بیمه گر متعهد می گردد در قبال دریافت حق بیمه خسارت ناشی از خطرهای تحت پوشش بیمه نامه به اموال و دارایی های متعلق به بیمه گذار را در طول مدت مشخصی جبران کند.

ادامه مطلب...
بیمه باربری

بیمه حمل و نقل کالا یا بیمه باربری،قدیمی ترین رشته در بیمه های بازرگانی است. در این نوع بیمه خسارت های وارد شده به کالا در اثر وقوع خطرهای بیمه شده در مسیر حمل جبران می شود.با توجه به اینکه افراد ذینفع در معاملات بین المللی ( خریدار، فروشنده، بانک و شرکت های حمل و نقل ) ملیت های مختلفی دارند و در هر کشور، قوانین و مقررات خاصی حاکم است، برای هماهنگی بیشتر در اکثر کشورهای دنیا از شرایط یکسانی برای ارائه پوشش بیمه نامه های باربری استفاده می شود.

ادامه مطلب...
بیمه مهندسی

پروژه های عمرانی،سازه های صنعتی و ساختمانی از ابتدای شروع عملیات ساخت و در تمام مدت نصب تجهیزات و ماشین آلات و  همچنین در دوره آزمایش و راه اندازی تا تحویل موقت در معرض خطرات گوناگون و آسیب های ناشی از وقوع حادثه و از بین رفتن سرمایه بوده و این احتمال نیز وجود دارد که پیمانکار و عوامل بیمه گذار در نتیجه سهل انگاری یا خطاهای انسانی باعث زیان هایی نیز به اشخاص ثالث گردند که قانوناً مسئول شناخته شوند. انواع بیمه های مهندسی به شرح زیر است:

ادامه مطلب...
بیمه درمان

بیمه های درمانی یکی از رشته‌های بیمه‌های اشخاص است؛که به دلیل اهمیت آن در دو دهه گذشته، مورد توجه شرکت‌های بیمه بازرگانی قرار گرفت و بدین سبب بود که بیمه دانا در بدو فعالیت خود و با درک ویژگی‌های این رشته خاص، با انتخاب آن به عنوان یک شرکت تخصصی، پیشگام ارائه پوشش‌هایی گردید؛که امروزه این شرکت را متولی توسعه و گسترش انواع پوشش‌های درمانی در سطح کشور گردانید و تصمیمی در این حوزه نیست که به نوعی بیمه دانا در آن نقشی نداشته باشد و این مهم تنها در سایه تلاش، نوآوری و تکثرگرایی این مجموعه در گستره فعالیت شرکت‌های بیمه در این رشته پویا محقق گردیده است.

ادامه مطلب...
بیمه نامه اظهار نامه ای

پیچیدگی فعالیت ها و تنوع واحدهای صنعتی و حجم مبادلات و کالاهایی که هر روز به انبار وارد و یا خارج میگردد و همچنین تورم قیمت ها در مدت کوتاه باعث شده که صاحبان صنایع و کالا به گونه ای آنها را بیمه نمایند که در صورت وقوع آتش سوزی سرمایه آنها به ارزش روز بیمه شده باشد.

ادامه مطلب...
بیمه حوادث

یکی‌ از انواع‌ مختلف‌ پوشش های‌ گروهی‌ بیمه‌های‌ اشخاص‌،پوشش‌ فوت‌ ناشی‌ از حادثه‌ و نقص‌ عضو بوده‌ و نیازهای‌ اقتصادی‌ جوامع‌ انسانی ‌، بویژه‌ جوامع‌ صنعتی‌ باعث‌ رشد و گسترش‌ فوق‌العاده‌ این‌ رشته‌ بیمه‌ شده‌ است‌.این ‌پوشش‌ بیمه‌ای‌ به‌ مرور متحول‌ گردید تا این‌ که‌ امروزه‌ پوشش‌ اصلی‌ بیمه‌های‌ حوادث‌ شامل‌ فوت‌،نقص‌ عضو جزئی ‌وکلی‌ و از کارافتادگی‌ دائم‌ کلی‌ شده‌ است‌.با توافق‌ بیمه‌گر و بیمه‌گذار می‌توان‌ هزینه‌های‌ پزشکی‌ ناشی‌ از حادثه‌ وغرامت‌ روزانه‌ و هفتگی‌ را هم‌ تحت‌ پوشش‌ قرارداد.

ادامه مطلب...
بیمه اشخاص (بیمه‌های عمر و پس انداز)

بیمه های زندگی از رایج‌ترین و گسترده‌ترین رشته‌های بیمه ای در جهان به ویژه در کشورهای توسعه یافته می‌باشد. هدف اساسی این بیمه‌ها علاوه بر تأمین پوشش های بیمه ای ایجاد ذخایر مالی، سرمایه‌گذاری و کسب سود حاصل از آن در قبال استفاده‌کنندگان می‌باشد.

ادامه مطلب...
بیمه اتومبیل

یکی از مهمترین انواع بیمه در کشورمان بیمه‌های خودرو و اتومبیل است که هر ساله بیشترین تعداد استفاده از بیمه را در بر می‌گیرد. بیمه‌های خودرو به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند.

ادامه مطلب...
بیمه‌های خاص

بیمه‌هایی که برای افراد و شرایط خاص مورد نیاز هستند را از بیمه دانا بخواهید. ما برای شما در هر شرایطی بیمه‌ای را آماده می‌کنیم تا آسوده خاطر باشید.

ادامه مطلب...

 سیستم مشاوره و ارجاع بیمه درمان تکمیلی اولین بار در بیمه دانا و برای راهنمایی بیمه‌شدگان در زمینه‌های مختلف طراحی شد. برای جلوگیری از این‌که فرد بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند اما خدمات مورد نیاز او در آن مرکز انجام نشود بیمه‌شدگان می‌توانند از طریق تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را از قرارداد و امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد دریافت کنند.

راهنمای دریافت خسارات بیمه

افت قیمت خودرو در زمان تصادف از جمله اتفاقاتی است که بیشتر افراد با این حادثه ناخوشایند مواجه می‌شوند. اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

راهنمای دریافت خسارت بیمه

مشکلات حقوقی بیمه

اصولاً بیمه یک قرار داد و توافق بین شرکت یا سازمان بیمه ای با افراد حقیقی و حقوقی جامعه است . هرگونه توافقی که شده باشد لازم الاجراست .

معرفی تیم حقوقی مشکلات بیمه

همه چیز درباره بیمه تکمیلی دانا

ارائه کارت طلایی به بیمه شدگان، طرح آنکال 24 ساعته پزشکان بیمه دانا، سیستم مشاوره و ارجاع و ... از خدمات بیمه تکمیلی است.

معرفی بیمه تکمیلی بیمه دانا