بیمه اتومبیل

بیمه‌های خودرو به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند که عبارت است از بیمه شخص ثالث، خسارت های مالی، خسارت های جانی،

یکی از مهمترین انواع بیمه در کشورمان بیمه‌های خودرو و اتومبیل است که هر ساله بیشترین تعداد استفاده از بیمه را در بر می‌گیرد. بیمه‌های خودرو به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند.

شخص ثالث

این بیمه را با نام بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری نیز می شناسیم. براساس قانون، کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی موظفند، مسئولیت خود را در مقابل اشخاص ثالث بیمه نمایند.این بیمه نامه با انواع زیر خسارت وارده را جبران می کند:

خسارت های مالی

خسارت های مالی شامل کلیه خسارت های مالی می باشد که از محل مسئولیت راننده در حوادث رانندگی، متوجه اشخاص ثالث می شود، مانندخسارت وارد به اشخاص ثالث ناشی از تصادف، سقوط، آتش سوزی یا انفجار وسیله نقلیه و نیز خساراتی که از محموله های وسیله نقلیه مذکور به اشخاص ثالث وارد شود.

خسارت های جانی

خسارت های جانی کلیه خسارت ها و غرامت های جانی شامل فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم یا موقت و نیز هزینه های پزشکی است که در اثر حادثه رانندگی ایجاد می گردد و با توجه به آرای صادره توسط محاکم قضایی از محل بیمه نامه قابل جبران می باشد.

بیمه سرنشین

ابن بیمه نامه برای پرداخت غرامت صدمات بدنی ناشی از حادثه اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و هزینه های پزشکی را تا مبلغ تعیین شده به راننده اتومبیل که به موجب قانون " ثالث" تلقی نمی شود جبران می نماید و تا حد دیه کامل قابل خریداری می باشد.

تعهدات بیمه‌نامه سرنشین خودرو

بیمه نامه سرنشین همراه با بیمه ‌نامه شخص ثالث در یک بیمه‌ نامه عرضه می‌گردد و نیازی به خرید بیمه ‌نامه جدا گانه  نیست، ضمناً به تمامی  بیمه‌گذاران محترم توصیه می‌گردد با توجه به ماهیت تعهدات سرنشین و خسارت قابل جبران با این تعهدات، نسبت به خرید تعهدات قابل قبول و مورد نظر خویش اقدام نمایند. بگونه‌ای که به هنگام نیاز بیمه گر، نسبت به جبران خسارت و غرامت های سنگین بتواند اقدام نماید.

بیمه بدنه

در بیمه بدنه، اتومبیل بیمه شده در مقابل خطرات سرقت کلی ، آتش سوزی ، انفجار و تصادف  تحت پوشش قرار گرفته و خسارت های جزئی و کلی وارد شده به اتومبیل بیمه شده اعم از دستمزد و ارزش لوازم و قطعات استفاده شده به  قیمت روز حادثه پرداخت میشود. همچنین علاوه بر خطرات اصلی که ذکر شد می توان با پرداخت حق بیمه اضافی خطرات تکمیلی را نیز که شامل :

  • سرقت در جای تمام قطعات
  • شکست شیشه و اسید پاشی
  • ایاب و ذهاب
  • نوسانات قیمت
  • سیل و زلزله

منظور از اتومبیل هر گونه وسیله نقلیه موتوری زمینی سنگین و سبک مانند اتوبوس، مینی بوس، کامیون، تریلر، سواری، موتور سیکلت، تراکتور و مانند آن ها است.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه به شرح ذیل ارائه شده است .این تخفیف مشمول بیمه گذارانی می شود که در طی یکسال بیمه ای یا بیشتر، از محل بیمه نامه بدنه خود خسارتی دریافت ننموده باشند.

تخفیف حق بیمه سابقه عدم دریافت خسارت
25% یکسال
35% دوسال
45% سه سال
60% چهار سال و بیشتر

 

راهنمای دریافت خسارات بیمه

افت قیمت خودرو در زمان تصادف از جمله اتفاقاتی است که بیشتر افراد با این حادثه ناخوشایند مواجه می‌شوند. اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

راهنمای دریافت خسارت بیمه

مشکلات حقوقی بیمه

اصولاً بیمه یک قرار داد و توافق بین شرکت یا سازمان بیمه ای با افراد حقیقی و حقوقی جامعه است . هرگونه توافقی که شده باشد لازم الاجراست .

معرفی تیم حقوقی مشکلات بیمه

همه چیز درباره بیمه تکمیلی دانا

ارائه کارت طلایی به بیمه شدگان، طرح آنکال 24 ساعته پزشکان بیمه دانا، سیستم مشاوره و ارجاع و ... از خدمات بیمه تکمیلی است.

معرفی بیمه تکمیلی بیمه دانا